Pedagog to nie strażnik ani policjant, którego należy się obawiać,
to osoba życzliwa uczniom, rodzicom i nauczycielom,
do której można się zwracać o pomoc, wsparcie, rozwiązanie
trudnych problemów wieku dorastania.

PEDAGODZY SZKOLNI:

Pani Sylwia Browalska - pedagog specjalny

Pani Beata Murawiec

GODZINY PRACY PEDAGOGÓW SZKOLNYCH

dzień tygodnia mgr Sylwia Browalska mgr Beata Murawiec

PIĄTEK  8:40-13:10  8:55-11:20

Kontakt do pedagogów szkolnych:

Materiały przydatne dla uczniów oraz rodziców

JAKIEJ POMOCY MOŻESZ SPODZIEWAĆ SIĘ
OD PEDAGOGA SZKOLNEGO?

Głównym zadaniem pedagoga szkolnego jest podejmowanie działań wychowawczych, profilaktycznych oraz udzielenie pomocy i wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Pedagog szkolny oferuje:

1. Pomoc uczniom w zakresie:

- rozwiązywania problemów w nauce,
- udzielenia wsparcia dla osób mających trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami (również rozwiązywanie sytuacji konfliktowych),
- rozwiązywania problemów rodzinnych ( przemoc w rodzinie, alkoholizm, itp.),
- rozwiązywania problemów osobistych,
- eliminowania napięć psychicznych, lękowych, emocjonalnych i zaburzeń zachowania m.in. agresja w szkole,

2. Pomoc rodzicom uczniów w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych trudności szkolnych dzieci.

3. Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.

4. Pomoc i wsparcie dla nauczycieli w zakresie rozwiązywania problemów dydaktyczno-wychowawczych.

Drogi uczniu/uczennico/rodzicu, jeśli masz problem i chcesz z kimś porozmawiać, zgłoś się do pedagoga szkolnego, a na pewno uzyskasz specjalistyczną pomoc.