Z inicjatywy społeczności lokalnej oraz szkolnej, dnia 11 października 2013 roku nasza szkoła przyjęła imię Państwowej Straży Pożarnej. W tym czasie była to pierwsza szkoła w Polsce, która obrała sobie takiego zacnego Patrona.

Uroczystość nadania imienia poprzedzona była wielomiesięcznymi przygotowaniami, a jej punkt kulminacyjny dokonał się w kościele parafialnym w Cieplicach.

Mszę Świętą odprawił ks. Paweł Guminiak. Dalsza część ceremonii odbyła się na terenie szkoły. Uroczystości otworzył Pan dyrektor Bogusław Milusz

Podczas uroczystości miało miejsce wbicie symbolicznych gwoździ przez darczyńców sztandaru i przekazanie go społeczności. Po prezentacji sztandaru, uczniowie złożyli ślubowanie na nowy sztandar. Uwieńczeniem uroczystości były pokazy umiejętności Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie. Nie zabrakło również tradycyjnej "grochówki strażackiej".

Ceremonię uświetnili swoją obecnością:

- Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z Olsztyna starszy brygadier Mirosław Rutecki

- Komendant Państwowej Straży Pożarnej z Elbląga starszy brygadier Tomasz Świniarski

- Członek zarządu województwa Warmińsko-Mazurskiego – Witold Wróblewski

- Wójt Gminy Elbląg – Genowefa Kwoczek

-  Przewodniczący Rady Gminy Elbląg Wojciech Jezierski

- Starosta Powiatu Elbląskiego  Sławomir Jezierski

- Przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego Ryszard Zagalski

- Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu Halina Uźluk

- Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Elblągu Gerhard Przybylski

Ponadto gościliśmy radnych z terenu Gminy Elbląg, dyrektorów szkół Gminy Elbląg oraz Uczniów i Ich Rodziców.

Poniżej można obejrzeć kilka zdjęć z ceremonii.