IMG 20210929 090653

Sprzątanie Świata 2021

Celem akcji jest promowanie czystego otoczenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września, wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska - prowadzone są działania, propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling.  W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej. Tegoroczne hasło Sprzątania Świata to: „Myślę, więc nie śmiecę”. Starsi  uczniowie naszej szkoły popierali i jednoczewśnie propagowali akcję Sprzątania Świata poprzez udział w konkursie ekologicznym w ramach którego wykonali piękne plakaty, nawołujące do dbania o dobro naszej planety. Młodsi natomiast zaangażowali się  w sprzątanie terenu wokół szkoły.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom  oraz uczniom zaangażowanym w tegoroczną akcję Sprzątanie Świata. Pamiętajmy  o tym, że razem możemy zrobić wiele dobrego dla naszego wspólnego domu , jakim jest Ziemia.  Postarajmy się z takim samym zaangażowaniem, jak podczas akcji sprzątania, codziennie dbać o naszą planetę.

Małgorzata Graj

Poniżej krótka relacja z naszej akcji.