„Biblioteka- tu się dzieje” z programu Partnerstwo dla Książki, finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod takim hasłem w GPB, w Nowakowie odbywają się ciekawe przedstawienia teatralne i spotkania autorskie, w których biorą udział uczniowie naszej szkoły, z klas 0 - IV. Ostatnio , 9 grudnia mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Justyną Bednarek autorką wielu ciekawych książek dla dzieci i dorosłych. Pani Justyna opowiadała nam miedzy innymi o tym jak powstała historia o dziesięciu skarpetkach. Grzesiu Moskal zaś , odczytał swoje opowiadanie o 11 skarpetce, która uratowała ludzkość przed koronwirusem, poprzez rozpryskanie aerozolu z miłością na cały świat. Poprzednie spotkanie było równie ciekawe i bardzo interesujące. Znakomity kontakt z uczniami nawiązał na swoim autorskim spotkaniu Pan Grzegorz Kasdepke. Uczniowie bardzo chętnie kupowali książki zaproszonych gości, a Ci z wielką chęcią i przyjemnością składali w nich swoje autografy. A oto fotorelacja z zajęć bibliotecznych.