23 listopada 2021 uczniowie klas 4 i 6 oraz 3 uczennice klasy 7 naszej szkoły udali się na edukacyjną, atrakcyjną, ciekawą wycieczkę do Torunia. Wycieczka została w 80% sfinansowana z ustanowionego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przedsięwzięcia pod nazwa "Poznaj Polskę". Jego celem ma być uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Dzieci były bardzo usatysfakcjonowane, zintegrowane i zaciekawione bogatym programem wycieczki.
Niemalże całodniowa eskapada (Od 6.00 do 19.00) zrealizowała obfity harmonogram zajęć.
Uczniowie obejrzeli ciekawy seans dotyczący Kosmosu i Ziemi w centrum Popularyzacji Kosmosu - Planetarium, nastepnie odwiedzili interaktywna wystawę "Geodium".
Po smacznym posiłku w Restauracji Mc Donalds dzieci dokonały zakupów pierników oraz słodyczy "Sweet Factory".
Po nabraniu sił ruszyliśmy do kilkupiętrowego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie kolejny raz uczniowie przekonali się, że nauka przez zabawę, zabawa przez naukę to najlepszy sposób na odkrywanie otaczającego ich świata.
Korzystali przez kilka godzin z interaktywnych wystaw, warsztatów i specjalistycznych pracowni.
Wszyscy zdrowi, szczęśliwi i zintegrowani, zgodnie z planem wrócili do szkoły około 19.oo

Kierownikiem wycieczki była pani Katarzyna Wójcik, której w opiece nad dziećmi pomagała pani J.Pawłowska.