W dniu 23 marca 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Podczas wizyty w bibliotece pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami panującymi w naszej bibliotece oraz w pracowni komputerowej. To wszystko po to, by móc umiejętnie  korzystać ze zbiorów bibliotecznych przez najbliższe lata.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których dzielnie wykonywali zadania oraz pięknie dyskutowali na temat czytania książek. Swój talent recytatorski zaprezentowały również starsze koleżanki, z klasy siódmej, które przeczytały wiersz Jana Brzechwy, pt.: ”Na straganie”, z podziałem na role. Niespodzianką dla pierwszoklasistów było także wręczenie Wyprawek Czytelniczych, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura dla rodziców i opiekunów „ Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Wyprawki Czytelnicze, jakie dzieci otrzymały zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Spotkanie  zakończyło uroczyste pasowanie przez panią dyrektor uczniów pierwszej klasy, na czytelnika PSP Nowakowo.

Młodym czytelnikom należą się gratulacje za dzielną postawę i zaangażowanie.

Małgorzata Graj