„Wędrowcy z Wyspy” znów na szlaku.

W sobotę 28 maja 2022r. uczniowie czwartej klasy wraz z wychowawcą wzięli udział w 45 Elbląskim Wiosennym Rajdzie po Wysoczyźnie Elbląskiej „EL-WI-RA”.

Celem rajdu było propagowanie walorów krajoznawczo-turystycznych Ziemi Elbląskiej, popularyzacja szlaków turystycznych, popularyzacja czynnego wypoczynku oraz realizacja projektu szkolnego, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2022 r. Ponadto rajd był doskonałą okazją do zdobywania informacji o regionie z innych źródeł , niż książki popularno- naukowe, dostępne w naszej bibliotece. Podczas spotkania na Smoczej Dolinie, reprezentanci wszystkich obecnych szkół brali udział w konkursach przyrodniczych i krajoznawczych. Z naszej szkoły nagrodę w konkursie krajoznawczym zdobyła Elwira.

Następny rajd odbędzie się we wrześniu – zapraszam.

Małgorzata Graj