W dniu 28.11.2022 r. odbył się międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla klas III szkoły podstawowej  „Autumn on the Farm” . Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu . Uczestnicy konkursu (drużyny) zmierzyły  się w pięciu konkurencjach sprawdzających wiedzę z języka angielskiego w I etapie edukacyjnym. Konkurencje sprawdzające wiedzę uczestników konkursu dotyczyły różnych umiejętności np. czytania ze zrozumieniem, słuchania, pisania, mówienia. Wygrała drużyna, która zdobyła największą ilość punktów. W konkursie brało udział 10 szkół z miasta Elbląg i okolic , w tym nasza szkoła .

Lista zagadnień:

1. Owoce i warzywa: apple, pear, banana, grapes, cherry, plum, peach, orange, cucumber, cabbage, lettuce, potato, tomato, carrot, pumpkin, radish, lemon;
  2. Zwierzęta: horse, dog, cat, pig, duck, chicken, hen, sheep, cow, rabbit, hamster, guinea pig, spider;
  3. Ubrania: hat, vest, shirt, jeans, boots, shoes, belt, T-shirt, shorts, dress, skirt, flip-flops, trousers, jacket, bonnet;
  4. Czynności: dance, swim, eat, drink, jump, sing, ride, write, read, rollerskate;
  5. Liczby do 20;
  6. Działania na liczbach do 20 (zapis słowny działania).

Nasza szkoła zajęła w tym konkursie II miejsce !!!!!!! Zabrakło nam tylko 1 punktu do zdobycia I miejsca.

Gratulacje i podziękowania dla uczestników!!!