W ostatnim czasie w naszej szkole odbyło się szereg działań o charakterze profilaktycznym. Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu nt. „Samookaleczenia u dzieci i młodzieży. Uczniowie klas VI- VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt. „Przemoc, cyberprzemoc i odpowiedzialność nieletnich względem prawa”. 29.05. 2024 obchodziliśmy coroczny Dzień Rodziny. Wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców i nauczycieli oferując uczestnikom wiele atrakcji i wspólnych zabaw. Najwięcej radości i emocji wzbudzały konkurencje rodzinne w których startowali mama + tata + dziecko. Startujący mieli do wykonania następujące zadania: przetoczenie dużej piłki gimnastycznej slalomem pomiędzy pachołkami, bieg z piłeczką ping-pongową na łyżce, bieg z szarfą na kostkach. I miejsce zdobyła rodzina Nowokrzewskichw składzie Iga z mamą II miejsce rodzina Szulc w składzie Aurelia z mamą i tatą III miejsce rodzina Góreckich w składzie Lena i Julka z mamą. Oprócz konkurencji rodzinnych obyło się szereg konkurencji sportowych dla uczniów klas IV-VIII (bieg wahadłowy od pachołka do pachołka, rzuty ringiem w parach, rzuty piłką lekarską do kół, rzucanie piłką do tarczy, przeciąganie liny, trójskok). Była to wspaniała okazja do jeszcze lepszej integracji i propagowania aktywności fizycznej. Podczas imprezy rozstrzygnięty został konkurs plastyczny indywidualny i grupowy na plakat „Moja rodzina”. Na festynie gościliśmy przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z wydziału prewencji, którzy uatrakcyjnili festyn pokazem wozu i sprzętu policyjnego. Podsumowaniem Dnia Rodziny był apel na którym zostały wręczone nagrody za poszczególne konkurencje.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.